Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Petr Polák: Pojďte na Rusáky, umlátíme je čepicema!

20. 02. 2015 22:08:22
Obdobné výkřiky, byť jinými slovy, čtu a slýchám v poslední době stále častěji. Jsem z nich upřímně řečeno zděšen. Proč? Zejména ze dvou důvodů:

1. mě zaráží, jak moc někteří lidé prahnou po válce

2. ( a to zejména ) proto, že podobných výkřiků už v minulosti znělo mnoho a téměř vždy to dopadlo dlouhou válkou, která znamenala nejen obrovské hospodářské( rozvrat ekonomiky, pád měny ) a politické( následný nástup totalitních systémů ) ztráty, ale zejména obrovské ztráty na lidských životech.

U prvního důvodu jsem překvapen tím, jak mnozí lidé vůbec nedokáží domyslet, co všechno vlastně válka znamená a jak moc žijí ve falešném pocitu své vlastní bezpečnosti, protože si myslí, že válka je daleko. Jsem docela zvědav, co budou dělat, až jim doma nepoteče voda, nebudou odtékat splašky, nepůjde jim elektřina, plyn, topení. Až zjistí, že vše, co k životu potřebují, si už nenakoupí v supermarketu, protože obchody budou zavřené a zásobování se zhroutí, až vznikne černý trh s nehoráznými cenami, který budou ovládat kriminálníci( stejně jako se to stalo v mnoha oblastech bývalé Jugoslávie za války v 90. letech ). A nejen, že se zhroutí zásobování, ono se ani na území, kde se bude bojovat, nezaseje a příští rok nesklidí a začne hlad( my totiž, vážení přátelé, stále jako ve středověku de facto žijeme od úrody k úrodě!!! )! Až nebudou léky pro nemocné. Až se bude na ulicích střílet a začnou umírat jejich rodinní příslušníci, známí, sousedé( až 90% obětí válek v současnosti jsou civilisté!!! Pro srovnání, za 2. světové války to bylo „jen“ kolem 40% )...

Že je to nereálné strašení? Velká chyba lávky! Pokud by došlo k otevřené válce s Ruskem, ruské jednotky by Ukrajinou, jejíž armáda je špatně organizovaná i zásobovaná a hlavně její odvedenci ve své většině nemají moc důvodů umírat ze své nové mafianské mocipány, prošly jako nůž máslem. Vzhledem k tomu, kolik investuje do armády Slovensko a Česká republika, očekávám Rusy v Praze do 14 dnů. Že by nás bránili spojenci? Ano, je to možné. Slovo možné, ale zdůrazňuji. Ale kteří? Američani? Ti nemají v Evropě síly, které by ruskou armádu zastavily. Němci, Poláci? Každá země bude chránit především své území a obyvatelstvo. Stejně tak by to udělali oni. To znamená, že je docela možné, že by ČR využili jako nárazník možného úderu na svá vlastní území. To je pro nás ale ta nejhorší možná zpráva, protože pak by se naše země změnila v hlavní bojiště nové války!

Že je Rusko chudé a nemá kvalitní armádu? Další velká chyba lávky, řekl bych až osudově tragická! Rusko zásadně svojí armádu v posledních letech modernizuje! Má mnoho moderních zbraní, některé z nich jsou ve svém oboru vůbec nejmodernější na celém světě. Na rozdíl od mnohých evropských zemí do své armády mohutně investuje. A dodejme, že velké armády.

A to se celou dobu bavíme o konvenční válce. Že má Rusko druhý největší arzenál jaderných zbraní na světě zcela opomíjíme. Mimochodem, i tento jaderný arzenál je modernizován.

U druhého důvodu mě zase zaráží, jak moc lidé neznají svojí vlastní historii. A to dokonce nijak zvlášť vzdálenou. I před 1. světovou válkou byly evropské mocnosti přesvědčeny, že válku vyhrají „do Vánoc“ a propaganda v tomto smyslu mocně informovala i své občany, kteří tomu věřili a do války šli s nadšením. Jak to dopadlo, ví všichni, kdo historii znají. Dlouhá zákopová válka, miliony mrtvých, použití hrozivých zbraní hromadného zabíjení( otravné plyny jako třeba Yperit ), obrovské hospodářské ztráty a v podstatě „semínko“ k další, ještě strašnější, tentokrát globální válce.

Co je ale ze všeho nejstrašnější, je fakt, že už se nám začínají profilovat různí političtí a mediální hochštapleři, kteří začínají zkoušet směrem k válce posouvat náladu lidí. Jsou to lidi, kteří této republice nikdy nic dobrého nepřinesli, celá dlouhá léta kradou z eráru a otravují atmosféru v naší zemi. Lidi, kteří by zřejmě válku využili ke svému dalšímu obohacení na úkor ostatních lidí. Lidi, kteří se zaštiťují demokracií, která se už dávno v postmoderní společnosti stala jen prázdným pojmem, který je zneužíván k ovládání mas, šikaně odpůrců a plundrování cizích zemí( Irák, Sýrie, Lybie, Egypt a další ). A věřte mi, tihle lidé nepůjdou bojovat, umírat budete vy, vaši otcové, synové a vnuci. My totiž máme v zákoně pořád brannou povinnost, takže bojovat v případě ohrožení státu musí i lidé, kteří nikdy neprošli žádným armadním výcvikem. A to by byl masakr!

Takže, snažně prosím všechny tyto fantasty, kteří se začali vézt na vlně nadšení z války, aby se zamysleli nad tim, jak by oni osobně obstáli v takovém konfliktu a zase rychle zklidnili hormon a začali svojí energii věnovat nějakým rozumným věcem! Aby raději naslouchali vědcům, kteří již dlouho bijí na poplach( Bárta, Cílek, Drábová a mnozí další ) a ne politikům, kteří již delší dobu přináší jen zkázu a neštěstí. Zatím vždy mimo území Evropy. Nenechme jejich nabubřelá ega zavléct válku i na náš kontinent!

Petr Polák

Autor má svůj blog na iDNES.cz, ale z důvodu přechodu na nový systém se nám zatím nepodařilo umožnit mu přístup do blogu, pracujeme na tom. Nabídli jsme mu alespoň možnost publikování v prvním pokusu. Děkujeme za pochopení admini

Autor: | pátek 20.2.2015 22:08 | karma článku: 38.20 | přečteno: 1858x

Další články blogera

Má předhánění se o lithium v naší politice reálný základ?

V poslední době se nám tu rozmohl takový nešvar. Ano, mluvím o všech těch fantasmagorických plánech na těžbu lithia, s nimiž přicházejí naši politici (naposledy šestého října Andrej Babiš).

9.10.2017 v 10:04 | Karma článku: 23.59 | Přečteno: 1880 | Diskuse

Jeden dovolenkový deň alebo ako sme trénovali na polmaratón

Skoré letné popoludnie, krásne slnečné počasie, dovolenka. Ideálna kombinácia. Plán žiadny a tak padol návrh - poďme na huby, možno už rastú.

27.8.2017 v 11:43 | Karma článku: 4.13 | Přečteno: 132 | Diskuse

Jak se v Evropě za Čechy nestydět

Jsou evropští politici popírači matematiky, biologie a zeměpisu? ... Blogy na idnes.cz už pár let nečtu. Od doby, kdy se postupně z velké části staly naříkárnou ze všech stran domněle ohrožovaných jedinců.

1.8.2017 v 10:14 | Karma článku: 37.20 | Přečteno: 8786 | Diskuse

Věda potřebuje nejen peníze, ale i efektivní způsob vyhodnocování

Cílem základního výzkumu je poznat něco nového o přírodě, vyřešit určitou záhadu, a to často bez ohledu na bezprostřední využití takových objevů.

27.7.2017 v 9:54 | Karma článku: 9.78 | Přečteno: 253 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ivo Hnilica

Malé politické strany - "octomilky"!

Připíši i něco navíc. V žádném případě, se nenavážím do voličů, kteří odevzdali svůj hlas stranám, které se ucházely o vstup do Poslanecké sněmovny. Jenom to trochu okomentuji. Ale předtím zabrousím do “starých” časů.

19.11.2017 v 17:38 | Karma článku: 22.74 | Přečteno: 532 | Diskuse

Jitka Mikysková

Obnoví Rusko své bývalé vojenské zahraniční základny ze sovětské éry?

Rada federace počátkem listopadu na svém jednání oživila staronový plán na obnovu bývalých ruských základen na Kubě a ve Vietnamu. Ambiciózním plánem na obnovu některých základen v zahraničí se Rusko více zaobírá

19.11.2017 v 16:59 | Karma článku: 15.63 | Přečteno: 536 | Diskuse

Lukáš Jadrný

Zemana by měl nahradit silný politik, ne akademické želé

Člověk, který má zkušenosti. Člověk, který má jasné názory a reflektuje současné domácí i mezinárodní problémy. Člověk s energií a charismatem. Existuje takový kandidát na prezidenta České republiky?

19.11.2017 v 15:49 | Karma článku: 25.44 | Přečteno: 1260 | Diskuse

Ales Urban

Lepší ČSSD je možná, ale je potřeba změn

Všechno na světě je možné, pokud je k tomu vůle. Bohužel po volbách, které nedopadly příliš dobře, to zatím na nějakou snahu nevypadá.

19.11.2017 v 14:40 | Karma článku: 7.71 | Přečteno: 265 | Diskuse

Jiří Čumpelík

„Modlitba pro Martu,“ pro naše demokraty.

„Ať mír dál zůstává s touto krajinou,“ tyto slova patří především našim představitelům v NATO. Vzájemná pomoc dle článku 5 by měla být vázaná na předchozí schválení samostatných vojenských akcí členských států NATO.

19.11.2017 v 14:33 | Karma článku: 29.17 | Přečteno: 988 | Diskuse
Počet článků 767 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1834
První pokus


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.