Petr Polák: Pojďte na Rusáky, umlátíme je čepicema!

20. 02. 2015 22:08:22
Obdobné výkřiky, byť jinými slovy, čtu a slýchám v poslední době stále častěji. Jsem z nich upřímně řečeno zděšen. Proč? Zejména ze dvou důvodů:

1. mě zaráží, jak moc někteří lidé prahnou po válce

2. ( a to zejména ) proto, že podobných výkřiků už v minulosti znělo mnoho a téměř vždy to dopadlo dlouhou válkou, která znamenala nejen obrovské hospodářské( rozvrat ekonomiky, pád měny ) a politické( následný nástup totalitních systémů ) ztráty, ale zejména obrovské ztráty na lidských životech.

U prvního důvodu jsem překvapen tím, jak mnozí lidé vůbec nedokáží domyslet, co všechno vlastně válka znamená a jak moc žijí ve falešném pocitu své vlastní bezpečnosti, protože si myslí, že válka je daleko. Jsem docela zvědav, co budou dělat, až jim doma nepoteče voda, nebudou odtékat splašky, nepůjde jim elektřina, plyn, topení. Až zjistí, že vše, co k životu potřebují, si už nenakoupí v supermarketu, protože obchody budou zavřené a zásobování se zhroutí, až vznikne černý trh s nehoráznými cenami, který budou ovládat kriminálníci( stejně jako se to stalo v mnoha oblastech bývalé Jugoslávie za války v 90. letech ). A nejen, že se zhroutí zásobování, ono se ani na území, kde se bude bojovat, nezaseje a příští rok nesklidí a začne hlad( my totiž, vážení přátelé, stále jako ve středověku de facto žijeme od úrody k úrodě!!! )! Až nebudou léky pro nemocné. Až se bude na ulicích střílet a začnou umírat jejich rodinní příslušníci, známí, sousedé( až 90% obětí válek v současnosti jsou civilisté!!! Pro srovnání, za 2. světové války to bylo „jen“ kolem 40% )...

Že je to nereálné strašení? Velká chyba lávky! Pokud by došlo k otevřené válce s Ruskem, ruské jednotky by Ukrajinou, jejíž armáda je špatně organizovaná i zásobovaná a hlavně její odvedenci ve své většině nemají moc důvodů umírat ze své nové mafianské mocipány, prošly jako nůž máslem. Vzhledem k tomu, kolik investuje do armády Slovensko a Česká republika, očekávám Rusy v Praze do 14 dnů. Že by nás bránili spojenci? Ano, je to možné. Slovo možné, ale zdůrazňuji. Ale kteří? Američani? Ti nemají v Evropě síly, které by ruskou armádu zastavily. Němci, Poláci? Každá země bude chránit především své území a obyvatelstvo. Stejně tak by to udělali oni. To znamená, že je docela možné, že by ČR využili jako nárazník možného úderu na svá vlastní území. To je pro nás ale ta nejhorší možná zpráva, protože pak by se naše země změnila v hlavní bojiště nové války!

Že je Rusko chudé a nemá kvalitní armádu? Další velká chyba lávky, řekl bych až osudově tragická! Rusko zásadně svojí armádu v posledních letech modernizuje! Má mnoho moderních zbraní, některé z nich jsou ve svém oboru vůbec nejmodernější na celém světě. Na rozdíl od mnohých evropských zemí do své armády mohutně investuje. A dodejme, že velké armády.

A to se celou dobu bavíme o konvenční válce. Že má Rusko druhý největší arzenál jaderných zbraní na světě zcela opomíjíme. Mimochodem, i tento jaderný arzenál je modernizován.

U druhého důvodu mě zase zaráží, jak moc lidé neznají svojí vlastní historii. A to dokonce nijak zvlášť vzdálenou. I před 1. světovou válkou byly evropské mocnosti přesvědčeny, že válku vyhrají „do Vánoc“ a propaganda v tomto smyslu mocně informovala i své občany, kteří tomu věřili a do války šli s nadšením. Jak to dopadlo, ví všichni, kdo historii znají. Dlouhá zákopová válka, miliony mrtvých, použití hrozivých zbraní hromadného zabíjení( otravné plyny jako třeba Yperit ), obrovské hospodářské ztráty a v podstatě „semínko“ k další, ještě strašnější, tentokrát globální válce.

Co je ale ze všeho nejstrašnější, je fakt, že už se nám začínají profilovat různí političtí a mediální hochštapleři, kteří začínají zkoušet směrem k válce posouvat náladu lidí. Jsou to lidi, kteří této republice nikdy nic dobrého nepřinesli, celá dlouhá léta kradou z eráru a otravují atmosféru v naší zemi. Lidi, kteří by zřejmě válku využili ke svému dalšímu obohacení na úkor ostatních lidí. Lidi, kteří se zaštiťují demokracií, která se už dávno v postmoderní společnosti stala jen prázdným pojmem, který je zneužíván k ovládání mas, šikaně odpůrců a plundrování cizích zemí( Irák, Sýrie, Lybie, Egypt a další ). A věřte mi, tihle lidé nepůjdou bojovat, umírat budete vy, vaši otcové, synové a vnuci. My totiž máme v zákoně pořád brannou povinnost, takže bojovat v případě ohrožení státu musí i lidé, kteří nikdy neprošli žádným armadním výcvikem. A to by byl masakr!

Takže, snažně prosím všechny tyto fantasty, kteří se začali vézt na vlně nadšení z války, aby se zamysleli nad tim, jak by oni osobně obstáli v takovém konfliktu a zase rychle zklidnili hormon a začali svojí energii věnovat nějakým rozumným věcem! Aby raději naslouchali vědcům, kteří již dlouho bijí na poplach( Bárta, Cílek, Drábová a mnozí další ) a ne politikům, kteří již delší dobu přináší jen zkázu a neštěstí. Zatím vždy mimo území Evropy. Nenechme jejich nabubřelá ega zavléct válku i na náš kontinent!

Petr Polák

Autor má svůj blog na iDNES.cz, ale z důvodu přechodu na nový systém se nám zatím nepodařilo umožnit mu přístup do blogu, pracujeme na tom. Nabídli jsme mu alespoň možnost publikování v prvním pokusu. Děkujeme za pochopení admini

Autor: | pátek 20.2.2015 22:08 | karma článku: 38.24 | přečteno: 1882x

Další články blogera

Palonínská povolební úvaha

Po účasti na ustavující schůzi zastupitelstva naší malé obce mám v hlavě takový zmatek , že jsem se je rozhodla vypsat na papír, abych si trošku utřídila myšlenky a zklidnila rozjitřené emoce.

6.11.2018 v 13:47 | Karma článku: 20.39 | Přečteno: 342 | Diskuse

Dvojí metr na plánovanou výstavbu aneb jak neslyšet své občany

Každá doba přináší rozvoj a inovace. Některé změny jsou výhodné ale jen pro pár vyvolených jedinců a ne pro většinovou společnost. V Praze je neutuchající zájem o nové bydlení.

29.9.2018 v 7:30 | Karma článku: 20.62 | Přečteno: 605 | Diskuse

Nový trenér národního fotbalového mužstva (záznam z tiskového monologu)

Ta pozvánka, směrovaná, fotbalovým odborníkům, zapůsobila jako tornádo. Byla doručena devadesát minut před zahájením mimořádné tiskové konference FAČR, jejíž začátek byl stanoven na symbolických 11 hodin 55 minut.

17.9.2018 v 10:57 | Karma článku: 7.98 | Přečteno: 242 | Diskuse

Islamizace vs globalizace

V roce 1978 byl Írán již přes 1300 let islámskou zemí. Právě mu vládl režim Muhammada Rézy Pahlávího.

6.6.2018 v 8:30 | Karma článku: 15.28 | Přečteno: 703 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jana Frank

Britové se sice zmateně vlečou z Evropské unie po dálnici D1, ale zato pryč z Bruselu

Londýn - Britové se zbláznili, pomyslela jsem si. Včera odpoledne jsem se stavila před parlamentem. Právě se rozhodovalo, zda poslanci přijmou absurdní a pro ně nevýhodnou dohodu o vystoupení z Evropské unie. Nestalo se. Fajn!

16.1.2019 v 22:19 | Karma článku: 14.31 | Přečteno: 278 | Diskuse

Michal Svoboda

Pomáhat a chránit policistu Vaice, nebo ne?

Soudní spor Šimona Vaice už asi zná každý čtenář IDnes a nemá cenu ho dál rozebírat. Co v souvislosti s osvobozením považuji za absurdní jsou kritiky a knížecí rady, které se vyrojily proti policistovi a policii.

16.1.2019 v 18:19 | Karma článku: 31.80 | Přečteno: 947 | Diskuse

Jan Dvořák

Nebojte se, u vás ve městě pošty nezruší, jenom je o pár kilometrů přesunou

Nejhorší pro občany ve věku nad „desát“ je fyzické zlenivění. Výmluvou pro omezování pohybu by neměly být mnohdy plané stesky na bolest nohou, páteře nebo snad na srdeční nedostatečnost. Když se chce, jde přece všechno.

16.1.2019 v 17:28 | Karma článku: 15.11 | Přečteno: 530 | Diskuse

Dušan Póč

Bílá zima barvila Vsetíňany do červena

Tak máme za sebou první opravdový nápor letošní zimy. Přestože mrazivé počasí předurčovalo spíše chladné hlavy, u mnohých Vsetíňanů tomu bylo naopak. Ne díky tomu, že v lednu napadl sníh. Na vině byla radnice a technické služby.

16.1.2019 v 17:07 | Karma článku: 16.82 | Přečteno: 385 |

Jiri Kucera

Na obranu premiérky Mayové

Tak, jak se očekávalo, britští poslanci odmítli dohodu o vystoupení Spojeného království z Evropské unie, kterou se sedmadvacítkou dojednala premiérka Theresa Mayová.

16.1.2019 v 15:48 | Karma článku: 27.83 | Přečteno: 495 | Diskuse
Počet článků 774 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1833
První pokus

Najdete na iDNES.cz